XIV Festiwal Jazzobranie - GYPSY SWING NIGHT

XIV edycja Festiwalu Jazzobranie ‘2015 to „zderzenie nowoczesności i tradycji”, czyli poniekąd sedno muzyki jazzowej.

Pierwsza część tegorocznego Festiwalu była na wskroś nowoczesna. Otwierający Jazzobraniowy wieczór krakowski zespół FOURS collective zaczarował publiczność swoim autorskim programem udowodniając, że nowoczesny jazz to nie tylko szybkie i głośne riffy ale także piękne, dopieszczone aranżacje okraszone wysublimowanymi improwizacjami. 

Druga część wieczoru była ukłonem w stronę pomysłodawców Jazzobrania, oleskich jazzfanów będących wielbicielami jazzu tradycyjnego – reprezentowanego przez Gypsy Swing Quartet, wraz z jej leaderem Siergiejem Wowkotrubem, laureatem Złotej Tarki.

Wspólnie z Gośćmi Festiwalu tradycyjnie wystąpili także Gospodarze – na zakończenie wieczoru, w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym repertuarze, zaprezentował się oleski Wind Band pod kier. Korneliusza Wiatra.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i firmom, które pomogły (na różne sposoby) w realizacji Festiwalu:
Urząd Miasta Olesna
Starostwo Powiatowe w Oleśnie
Biuro podróży Olestur
Bradas
CoCon
CoCon Media
Fotografika Mirosław Dedyk
Hotel Alexandra
Magnum
Multi Hekk
Moto Technik
Nestro
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie
Oras
Protea
Przychodnia Medica Danuta Marcjasz
Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie

Patronat medialny:
Telewizja Polska Oddział Opole, Radio Opole, Radio Doxa, nto, Kulisy Powiatu, Oleski Telegraf, Olesno TV

Specjalne podziękowania kierujemy na ręce najlepszej na świecie publiczności :)

...KEEP SWINGING !!! ;)


Protea Sp. z o.o.

 Regulamin i zgłoszenie
  
 Informacje i karta zgłoszenia
9 Festiwal Muzykujących PrzedszkolakówV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych

Koncert Chóru w Szkocji