II Oleski Festiwal Muzykujących Rodzin, Olesno 2016

Oleska Szkoła Muzyczna wspólnie z Młodzieżowym Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie od wielu, wielu lat barwnie wpisuje się w muzyczny krajobraz Gminy, zarówno artystycznie, jak
i dydaktycznie. W naszych podwojach swoje artystyczne umiejętności kształci już kolejne pokolenie adeptów sztuki muzycznej. Na przestrzeni dekad wykształciliśmy kilkuset młodych muzyków, wielu z nich teraz na naukę muzyki przyprowadza swoje pociechy.

Znaczna część naszych absolwentów nadal muzykuje, także ze swoimi dziećmi, bliskimi. Wychodząc naprzeciw tej jakże pięknej sytuacji, postanowiliśmy – z inicjatywy Pani Ireny Żołędź umożliwić artystyczne spotkanie organizując Oleski Festiwal Muzykujących Rodzin. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to konkurs, lecz pokazanie wartości, które przynosi rodzinne muzykowanie. To co łączy wykonawców to pasja do muzyki przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wspólne hobby to także sposób na spędzanie wolnego czasu i ogromna radość, o czym mieliśmy okazję przekonać się 6 maja – na scenie kameralnej oleskiej PSM zaprezentowało się aż 18 muzykujących rodzin, w przeróżnych konfiguracjach: rodzeństwa, kuzynostwo, rodzice z dziećmi i in. 


Dziękując za niezapomniane doznania artystyczne (i nie tylko) gorąco zachęcamy jeszcze większą liczbę muzykujących rodzin do wzięcia udziału w kolejnych edycjach festiwalu.


Patronat honorowy nad Drugim Oleskim Festiwalem Muzykujących Rodzin objął Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki. 


Patronat medialny: TVP Opole, Radio Opole, Telegraf Oleski, Kulisy Powiatu, Olesno TV.

 


Protea Sp. z o.o.

 Regulamin i zgłoszenie
  
 Informacje i karta zgłoszenia
9 Festiwal Muzykujących PrzedszkolakówV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych

Koncert Chóru w Szkocji