XV Festiwal Jazzobranie: Ewa Bem

Gwiazdą XV edycji Festiwalu Jazzobranie `2016 była "pierwsza dama polskiego jazzu" - Pani Ewa Bem, która wystąpiła z towarzyszeniem swojego zespołu (Andrzej Jagodziński - fortepian, Robert Majewski - trąbka, Adam Cegielski - kontrabas, Czesław Bartkowski - perkusja), a także przy udziale obchodzącego swoje 15. urodziny oleskiego Wind Band’u pod kier. Korneliusza Wiatra

Na rozgrzewkę wystąpili młodzi olescy wokaliści. Piątkowy koncert rozpoczął się od piosenki o bardzo wymownym tytule „Moje serce to jest muzyk” w interpretacji nauczycielek klasy śpiewu MSMR – Katarzyny Suchary, Karoliny Wieczorek, Anny Marii Wicher i Igi Kozackiej. Były także słynne „Pomidory” (Julia Witek z udziałem zespołu wokalnego MSMR), „Kiedyś kochałam” (nauczycielki)  oraz „Podaruj mi trochę słońca” (cały zespół wokalny MSMR, przygotowany przez Panią Karolinę Wieczorek). 

Na scenie wystąpili także młodzi przedstawiciele polskiego acid jazzu, promujący swoją najnowszą płytę „Tego Chciałem” (oficjalna premiera 4 listopada) Eskaubei i Tomasz Nowak Quartet - zwycięzcy w kategorii „Wykonawca Roku 2015” w ankiecie JazzPress (ich poprzednia płyta „Będzie Dobrze” zwyciężyła w kategorii „Płyta Roku”). Z zespołem zagrał także jeden z pionierów polskiego turntablismu - Mr Krime - obecny na polskiej scenie muzycznej od 1994 roku DJ, producent muzyczny i multiinstrumentalista. 

Na zakończenie wieczoru na scenie ponownie pojawił się Wind Band, który swój „urodzinowy” koncert zakończył z towarzyszeniem Eskaubei’a, Mr Krime oraz muzyków kwartetu Tomka Nowaka, brawurowo wykonując „Computer” Boba Mintzera oraz słynny „Chameleon” Herbie Hancocka.

PODZIĘKOWANIA:

Na scenie tego wieczoru działo się bardzo, bardzo wiele. Niemożliwością jednak byłoby zorganizowanie kolejnej edycji Jazzobrania bez darczyńców, dlatego pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować wszystkim za otrzymane wsparcie.

W tym roku dzięki przychylności Burmistrza Olesna Pana Sylwestra Lewickiego mogliśmy zorganizować poranne warsztaty dla oleskiej młodzieży z udziałem wszechstronnego młodego muzyka Mr Krime (który notabene dzień wcześniej odebrał wraz Pawłem Kaczmarczykiem kultowe „Mateusze Trójki”). 

O wizerunek sceniczny zespołu po raz kolejny (wszak młodzież rośnie) zadbało Starostwo Powiatowe w Oleśnie,  przygotowując piękne koszulki dla Wind Bandu. 

Jazzobranie tradycyjnie wsparło bardzo wiele firm i instytucji (tutaj w kolejności alfabetycznej): Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem, Biuro podróży Olestur, Bradas, CoCon, CoCon Media, Oras, Hotel Alexandra, Hotel Olesno, Moto Technik, Nestro, Netecs, NZOZ Vita, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie, Protea, Przychodnia Medica Danuty Marcjasz, Salon fryzjerski Hubert Brodacki oraz Stefhol.  

Wielki ukłon dla wszystkich naszych sympatyków i przyjaciół, którzy po raz kolejny przyjęli zaproszenie do współpracy. Specjalne podziękowania składamy głównym sponsorom tegorocznego Jazzobrania – Fundacji Piotra Klera oraz Salonowi Meblowemu Dobroteka w Dobrodzieniu, którzy po raz pierwszy – liczymy że nie ostatni – postanowili przyczynić się do organizacji naszego Festiwalu. Ponadto dzięki współpracy Fundacji z polskim przedstawicielem firmy Yamaha mogliśmy skorzystać podczas Festiwalu ze specjalnie na ten wieczór dostarczonego, pięknego nowego fortepianu. 

Tradycyjnie gorąco dziękujemy mediom za pomoc w promocji Festiwalu: Telewizja Polska Oddział Opole, Olesno TV, RMF FM, Radio Opole, Radio Doxa, Nowa Trybuna Opolska, Kulisy Powiatu, Oleski Telegraf, Jazz Forum, Jazz Press, Fotografika Mirosław Dedyk, Magnum Andrzej Dandyk. 


Wszystkim sympatykom, darczyńcom i gościom serdecznie dziękujemy za fantastyczny jazzowy wieczór, żywimy głęboką nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych edycji Festiwalu Jazzobranie przed nami.

dr Korneliusz Wiatr, dyrektor artystyczny Festiwalu Jazzobranie

 

 

 

 


Protea Sp. z o.o.

 Regulamin i zgłoszenie
  
 Informacje i karta zgłoszenia
9 Festiwal Muzykujących PrzedszkolakówV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych

Koncert Chóru w Szkocji