Musica da camera - jesień 2016

Harfa i altówka, czyli niebanalny duet muzyczny Fiore tworzą siostry Joanna i Maria Tomala, doktorantki Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Z niespotykanego połączenia dźwięków harfy i altówki powstają zaskakujące aranżacje nie tylko z repertuaru klasycznego, ale i z utworów muzyki filmowej i rozrywkowej.

Zespół powstał w 2014 roku, choć artystki współpracowały przy wielu innych projektach. Koncertują w Polsce i za granicą także jako solistki, kameralistki, a na co dzień są muzykami Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi.

Występy na festiwalach, koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi i Szkołę Filmową w Łodzi oraz częsta współpraca z orkiestrami z całej Polski to tylko część ich muzycznego portfolio. Joanna i Maria znakomicie czują się w kameralnej atmosferze, którą budują poprzez dźwięki.

Gorąco zapraszamy do sali kameralnej oleskiej Szkoły Muzycznej na koncert z cyklu MUSICA DA CAMERA - 20 listopada, niedziela, godz. 15:30.