Warsztaty trąbkowe 2016

Dzięki staraniom PSM I st. w Oleśnie i MSMR w Oleśnie, aula naszej szkoły stała się w czwartek, 15 grudnia, swoistą Mekką dla trębaczy i puzonistów. Ponad trzydziestu adeptów gry na instrumentach dętych blaszanych, wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitego trębacza i pedagoga dr hab. Wacława Mulaka, pierwszego trębacza Filharmonii Krakowskiej i wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie.

Uczniowie PSM w Oleśnie, słuchacze MSMR, uczniowie PSM w Opolu oraz sympatycy tych instrumentów z Jasienia i Chudoby, mieli możliwość zapoznania się z najwłaściwszymi sposobami ćwiczenia wpływającymi na rozwój warsztatu gry. Po rozgrzewce odbyły się otwarte lekcje indywidualne, w których prowadzący skupił się na kwestiach oddechowych, wydobycia dźwięku i artykulacyjnych mających zasadniczy wpływ na jakość gry. Wszyscy obecni podkreślali sympatyczną, a nawet luźną atmosferę wprowadzoną przez Pana Wacława, która nie przeszkadzała w mobilizacji i skupieniu w czasie prowadzonych zajęć.

Warsztatom towarzyszyła wystawa instrumentów i akcesoriów trąbkowych firmy Bach, prezentowana przez pana Norberta Krawczyka.

Uczniowie wyrazili nadzieję na następne wiosenne spotkanie z Panem Mulakiem.


Protea Sp. z o.o.

 Regulamin i zgłoszenie
  
 Informacje i karta zgłoszenia
9 Festiwal Muzykujących PrzedszkolakówV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych

Koncert Chóru w Szkocji