Wind Band - Grecja 2017

Wind Band koncertował w Grecji

Oleski Wind Band podczas wakacyjnego wyjazdu edukacyjno – rekreacyjnego do Grecji zagrał kilka niezwykle ciepło (a wręcz upalnie ;) przyjętych koncertów, m.in. w amfiteatrze u podnóża góry Olimp (Litochoro) oraz na promenadowej scenie przy plaży Nei Pori. Najgoręcej zaś młodzi olescy muzycy zostali przyjęci przez Polonię w Atenach. Młodzi artyści wraz ze swymi opiekunami przysyłają niniejszym najserdeczniejsze podziękowania dla organizatorów ateńskiego koncertu – Pana Wojciecha Skoka oraz x. Jerzego SJ – za znakomite przygotowanie tego niezapomnianego wieczoru ☺ Sierpniowy wyjazd do kolebki europejskiej cywilizacji to oczywiście nie tylko koncerty, to także okazja do wnikliwego poznania niesamowitej greckiej kultury; na każdym kroku napotkać można ślady bogatej, a zarazem skomplikowanej historii Grecji, od czasów starożytnych, poprzez okres bizantyjski, okupację turecką, aż do czasów współczesnych. Punktem obowiązkowym wycieczki był oczywiście Akropol i całe starożytne Ateny, ale nie tylko: udało się także odwiedzić Wąwóz w Termopilach, wyrocznię w Delfach, Górę Olimp (wraz z Muzeum Geologii Olimpu, z przewodnikiem – megapasjonatem), kompleks średniowiecznych klasztorów w Meteorach, Kanał Koryncki oddzielający Półwysep Peloponez, a także słynący z niesamowitej akustyki (potwierdzamy !) amfiteatr w Epidauros. 


A to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody (z pływających przed statkiem delfinami oraz malowniczą wyspą Skiathos, na której kręcono „Mamma Mia” włącznie).


Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, dzięki którym ta podróż marzeń mogła zostać zrealizowana, przede wszystkim: Burmistrzowi Olesna, Panu Sylwestrowi Lewickiemu, Naczelnikowi Wydziału Promocji Powiatu Oleskiego, Panu Norbertowi Hoberowi, Firmie Nestro z Dyrektorem Radosławem Glińskim oraz całej ekipie Biura Podróży Olestur z Panem Joachimem Jendrzejem na czele.


Dziękujemy serdecznie, pomysły na następną wyprawę już kiełkują ;)


Z muzycznymi pozdrowieniami,


dr Korneliusz Wiatr     

 


Protea Sp. z o.o.

 Regulamin i zgłoszenie
  
 Informacje i karta zgłoszenia
9 Festiwal Muzykujących PrzedszkolakówV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych

Koncert Chóru w Szkocji