Stowarzyszenie

Stowarzyszenie "Pro Musica Viva" przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Oleśnie założone w roku 2003 z inicjatywy dyrektora PSM Ist. w Oleśnie - Jana Malińskiego, prowadzi bardzo ożywioną działalność w środowisku lokalnym i nie tylko. Organizacja powstała w celu rozwijania i propagowania inicjatyw sprzyjających artystycznemu i osobowościowemu rozwojowi uczniów, promowaniu pracy i osiągnięć uczniów i pedagogów oraz wspierania statutowych celów Szkoły, zwłaszcza w zakresie  bieżącego funkcjonowania i poprawy jej bazy materialnej.

Realizuje swe cele głównie poprzez działalność dydaktyczną Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej, a także współorganizację szkolnych imprez środowiskowych (z udziałem zaproszonych autorytetów i gwiazd muzyki popularnej, klasycznej i jazzowej), wyjazdów szkoleniowo-rekreacyjnych oraz artystycznych w ramach międzynarodowej wymiany kulturalnej młodzieży. Promocję swoich podopiecznych Stowarzyszenie realizuje również przez wydawanie płyt CD i DVD z dorobkiem, a także audycje radiowe (Radio Opole, Radio Plus) i telewizyjne (TVP3 Opole, TVN24, TVN Meteo).

Zarząd Stowarzyszenia składa się z pięciu członków wybranych przez Walne Zebranie: Prezesa, Wiceprezesa, Skarbnika, Sekretarza i jednego członka Zarządu. Pierwszym prezesem Stowarzyszenia został  jeden z jego członków założycieli - Sylwester Lewicki. W związku z jego wyborem na urząd burmistrza Olesna, od 2008 roku funkcję tą sprawuje wywodzący się także z grona założycieli organizacji Andrzej Kochański. Pozostałe funkcje Zarządu pełnią: Wiceprezes - Stanisław Pokorski, Skarbnik - Aniela Lukosik, Sekretarz - Gabriela Joszczok, członek Zarządu - Jan Leśniak.

Dużą rolę w finansowaniu zadań statutowych Stowarzyszenia pełnią środki zebrane z przekazanego przez Państwa 1 procenta podatku. Tradycyjnie przypominamy, że istnieje taka możliwość wspierania naszych działań!

Stowarzyszenie „Pro Musica Viva” przy PSM I st. w Oleśnie

ul. Wielkie Przedmieście 33, 46-300 Olesno