Samorząd uczniowski

Zadaniem Samorządu Uczniowskiego jest przygotowywanie uroczystości szkolnych, gminnych i powiatowych. Jest również  współautorem licznych  uroczystości ze szczególnym uwzględnieniem opracowywania scenariuszy części artystycznych oraz  opracowania muzycznego   wielu  imprez szkolnych m.in. bale karnawałowe (przebierańców), koncerty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, koncerty dyplomantów.

Samorząd Uczniowski dba również o wystrój szkoły poprzez odpowiednią dekorację holu, auli, klas a także gazetki okolicznościowej np. w okresach świątecznych, Dnia Niepodległości, Dnia Matki itp.

Jednym z przedsięwzięć Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie konkursu na „Najładniej przystrojoną klasę”. Dzięki takim działaniom uczniowie mogli również zaprezentować swoje umiejętności plastyczne. Nagrodą dla najładniejszych klas były zakupione przez Samorząd Uczniowski zegary ścienne.

Od początku działalności Samorządu Uczniowskiego wydawana jest również gazetka szkolna VIVO, w której zamieszczane są najważniejsze i najistotniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły, opisywane zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.

Samorząd Uczniowski jest współorganizatorem wyjazdów szkolnych m.in. na:

- Spektakl Footloose Teatr Muzyczny w Gliwicach 2005

- Koncert orkiestry saksofonowej do Opola 2006

- Requiem W.A. Mozarta Filharmonia w Częstochowie 2008

- Musical „Swing” Wrocław 2009

Organizowane wyjazdy zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Pomagały w poznaniu nowych, innych form muzykowania, koncertowania.
Przyczyniły się do większego zainteresowania kulturą muzyczną, dały możliwość bezpośredniego odbioru występujących muzyków.