Zespół instrumentów dętych blaszanych

Od początku istnienia klasy instrumentów dętych blaszanych, realizowana jest forma muzykowania zespołowego. Początkowo uczestniczyli w tym uczniowie klas starszych z racji zaawansowania warsztatowego. Na dzień dzisiejszy w tej formie edukacji muzycznej biorą udział wszyscy uczniowie klasy.

Począwszy od duetów, stopniowo poszerzając skład zespołu - co ma związek z rodzajem uprawianej muzyki oraz opracowaniem  - aż do oktetu, uczniowie klasy rozwijają swoją wrażliwość muzyczną, zapoznając się jednocześnie z wieloma stylami muzycznymi oraz epokami historycznymi. Dzięki temu również mają możliwość poznania dzieł wybitnych kompozytorów. Oprócz występów szkolnych, zespół instrumentów dętych blaszanych swoimi występami uświetnia cykliczne koncerty szkolne oraz uroczystości kościelne i miejsko-powiatowe. W ramach międzynarodowej wymiany kulturalnej miał możliwość występowania w Niemczech i Szkocji. Wysoki poziom wykonawczy uczniów został doceniony nagrodami i wyróżnieniami na wielu festiwalach i przesłuchaniach. Wykonania zespołu instrumentów dętych blaszanych na przestrzeni lat mogli usłyszeć melomani Tarnowskich Gór, Zgierza, Bystrzycy Kłodzkiej, Opola oraz Brzegu Opolskiego.