Zespoły


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Oleśnie oraz Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej, podobnie jak wiele nowoczesnych placówek, duża wagę przykładają do muzykowania zespołowego. Uprawianie muzyki często dotychczas kojarzyło się z wielogodzinnym, samotnym ćwiczeniem na instrumencie. Nie wszystkim to się spodobało, ale niestety szkoła muzyczna nie dawała innego rozwiązania – albo ćwiczyłeś gamy i etiudy, albo nie nadawałeś się do muzyki. 

Po paru latach uczniowie zaczynali oddzielać obowiązek (instrument) od przyjemności (kontakty z przyjaciółmi). Większość uważała, że granie wymaga zbyt wiele wysiłku, a zdobyte umiejętności do niczego się nie przydają – i tak są zbyt hermetyczne.

Doszliśmy do wniosku, że nie musi tak być. Można połączyć grę na instrumencie i przyjemność robienia czegoś w grupie znajomych. Jednym z rozwiązań jest muzyka kameralna – muzykowanie w małej grupie, dla satysfakcji, jak również na egzamin czy konkurs. Elementarne umiejętności wystarczają, żeby bez wysiłku grać w zespołach zarówno muzykę „poważną”, jak i wysokich lotów rozrywkową. Przecież w całym zachodnim szkolnictwie muzykowanie w gronie przyjaciół lub rodzinie jest podstawą kultury muzycznej społeczeństw.W trakcie zajęć, warsztatów i wyjazdów szkoleniowo rekreacyjnych uczniowie uczą się twórczo wykorzystywać swoje umiejętności muzyczne, po to, żeby po skończeniu szkoły I st. móc kontynuować dalszą edukację muzyczną w średniej szkole muzycznej i na studiach, oraz aby móc spotkać się z przyjaciółmi i bez wysiłku zagrać bądź zaśpiewać coś dla przyjemności.

Nasze zespoły:

- Big-band

- Chór

- Zespół skrzypcowy

- Zespół akordeonowy

- Zespół gitarowy

- Zespół fletowy

- Zespół instr. dętych blaszanych

- Zespół saksofonowy

- Zespół perkusyjny

- Duety, Tria itp.


Protea Sp. z o.o.

 Regulamin i zgłoszenie
  
 Informacje i karta zgłoszenia
9 Festiwal Muzykujących PrzedszkolakówV Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych

Koncert Chóru w Szkocji